Hayatta istediğimiz bir sürü şey var. Onu almalıyım, buraya gitmeliyim, şu vücut ölçülerine sahip olmalıyım, araba almalıyım, şöyle bir ilişki bulmalıyım, bunu en iyi ben yapmalıyım…

Herşeyi istiyoruz ama sadece istiyoruz ve hemen istiyoruz. İyi hoş da, iş ona emek vermeye gelince neden bocalıyoruz. Bir şeye ulaşmak istiyorsak önce ona nasıl varıldığını, nasıl bir yol izlememiz gerektiğini, ne kadar zamanımızı alacağını öğrenmek ve kendimizi, şartlarımızı kabul etmek zorundayız.
Hiçbir şey bir anda olmuyor, emek vermeden, çaba göstermeden, sabretmeden olmuyor.
Bazen çok yakınlarım gelip “şimdi bir kahve var. Her sabah aç karnına içiyorsun ve hoop zayıflıyorsun” dediğinde bütün hücrelerim titriyor. Hayatımda diğer şeylerden fedakarlık yapıyorum ve haftada 7,5 saatimi sporla dansla geçiriyorum. Ama bir kahveyle hoop zayıflıyorsun. En hızlı yol en iyi yol değildir.

Siz o kahveyi içerek zayıflamaya çalıştığınızda hareket etmenin güzelliğini, verdiği keyfi kaçırıyorsunuz. Hızlı bir şekilde emek harcamadan bir şeye sahip olduğunuzda ona ulaşmak için zorlandığınız o yolun keyfini yaşayamıyorsunuz. İşinize koşarak gittiğinizde yolda size gülümseyen bir esnafı, belki de gözlerinize bakan bir aşkı kaçırıyorsunuz.